Dieta i Suplementacja Sportowca

      Konsultacje przewidziane są zarówno dla sportowców wyczynowych jak i amatorów. Nieważne czy trenujesz 3 czy 7 razy w tygodniu, prawidłowe odżywianie, niezbędne dla zachowania zdrowia, musi uwzględniać poziom aktywności fizycznej. Sprzyja to utrzymaniu prawidłowej masy i składu ciała. Właściwy dobór posiłków gwarantuje maksymalne wykorzystanie czasu poświęconego na aktywność fizyczną, co wpływa na wzrost kondycji fizycznej i co za tym idzie osiąganych wyników.  Jeśli chcesz się pozbyć kilku zbędnych kilogramów lub nabrać masy mięśniowej dobierzemy odpowiedni program żywienia i suplementacji. Konsultacja Żywienia w sporcie dostarczy Ci cennych wiadomości i wskazówek dla planowania racjonalnego modelu żywienia, dostosowanego do Twoich potrzeb.

Konsultacja trwa ok. 60 minut, i składa się z kilku etapów: Najpierw w czasie prezentacji multimedialnej przeprowadzimy:

  1. Wywiad zdrowotny,(przeciwwskazania medyczne, choroby itp.)
  2. Określimy twój typ budowy ciała i tempo przemiany materii
  3. Przeanalizujemy Twój dotychczasowy sposób odżywiania
  4. Ustalimy twój harmonogram dnia i treningów
  5. Ustalimy cele i szacowany czas ich osiągnięcia
  6. Wskażę ci korzyści odpowiednio zbilansowanych posiłków.

        Pomocne będą wyniki badań (maksymalnie z ostatnich 3 miesięcy ) moczu i krwi – cukier, cholesterol, profil tarczycowy. Jeśli przyjmujesz stałe leki zapamiętaj ich nazwę.

         Dalej przejdziemy do analizy składu Twojego ciała (zobacz w zakładce: analiza składu ciała jak się do niej przygotować). Dowiesz się jaka jest Twoja masa ciała, poziom tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, zawartość wody, masa kości, zapotrzebowanie energetyczne czy wiek metaboliczny. Wszystkie te parametry posłużą do zdiagnozowania Twojego organizmu i wybrania odpowiedniego programu żywienia i suplementacji. Po analizie automatycznie zakładana jest karta klienta w której będą zapisywane okresowe pomiary, cele oraz efekty pracy. Następnie przeprowadzamy pomiary obwodów ciała (talia, brzuch, biodra, udo, łydka, biceps), kolejnym pomiarem będzie ciśnienie tętnicze krwi. Możemy również za pomocą gleukometru sprawdzić cukier we krwi.

         Po około czterech dniach od wizyty otrzymujesz ode mnie teczkę z pełną analizą twoich wyników, wskazówkami zdrowego żywienia, indywidualną rozpisaną dietą i suplementacją na 14 dni, a także zalecenia treningowe. Dieta będzie zawierać odpowiednio zbilansowane posiłki (z wyliczeniem kalorii, białka, węglowodanów oraz tłuszczu), dostosowane do Twojego zapotrzebowania energetycznego, harmonogramu dnia, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych i stanu zdrowia. Nauczę Cię komponować swoje własne zdrowe potrawy, doradzę przy wyborze suplementów diety. Na czas 4 dni oczekiwania na jadłospis otrzymujesz ode mnie dzienniczek żywieniowy, który na bieżąco wypełniasz oraz krokomierz który obliczy twoją dzienną aktywność. W dniu odbioru jadłospisu nastąpi analiza zanotowanych posiłków i aktywności fizycznej, a także wprowadzenie stosownych korekt.

Na konsultacje umawiamy się telefonicznie 531-981-231

Cennik

Usługa

Cena

Konsultacja

60zł

Jadłospis 14 dni

100zł

Rozpisanie Suplementacji

50zł

Konsultacja kontrolna

40zł