Konsultacja Dietetyczna

Pierwsza konsultacja dietetyczna trwa ok. 60 minut, i składa się z kilku etapów: Najpierw w czasie prezentacji multimedialnej przeprowadzimy:

  1. Wywiad zdrowotny,(przeciwwskazania medyczne, choroby itp.)
  2. Określimy twój typ budowy ciała i tempo przemiany materii.
  3. Przeanalizujemy Twój dotychczasowy sposób odżywiania
  4. Ustalimy cele i szacowany czas ich osiągnięcia.
  5. Ustalimy twój harmonogram dnia.
  6. Omówię współistniejące choroby oraz przeanalizuję wyniki badań laboratoryjnych
  7. Zastanowimy się nad aktywnością fizyczną, która jest niezbędna w terapii odchudzającej
  8. Zmotywuję do działania.

Pomocne będą wyniki badań (maksymalnie z ostatnich 3 miesięcy ) moczu i krwi – cukier, cholesterol, profil tarczycowy. Jeśli przyjmujesz stałe leki zapamiętaj ich nazwę.

Dalej przejdziemy do analizy składu Twojego ciała (zobacz w zakładce: analiza składu ciała jak się do niej przygotować). Dowiesz się jaka jest Twoja masa ciała, poziom tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, zawartość wody, masa kości, zapotrzebowanie energetyczne czy wiek metaboliczny. Wszystkie te parametry posłużą do zdiagnozowania Twojego organizmu i określenia problemu, pokażę  Ci, co uczynić, aby poprawić dane parametry Po analizie automatycznie zakładana jest karta klienta w której będą zapisywane okresowe pomiary, cele oraz efekty pracy. Następnie przeprowadzamy pomiary obwodów ciała (talia, brzuch, biodra, udo, łydka, biceps), kolejnym pomiarem będzie ciśnienie tętnicze krwi. Możemy również za pomocą gleukometru sprawdzić cukier we krwi.

Nasze spotkanie nie będzie polegało na  „promocji kolejnej diety cud” ale na zrozumieniu faktu, iż pożywienie służy do odżywiania naszego organizmu w składniki, które aktualnie potrzebuję, a nie do jedzenia co wpadnie w ręce dla zabicia głodu czy nudy. Drobne przyjemności z zakazanej listy również mają miejsce w jadłospisie, ale o odpowiedniej porze i umiarze.

Po około czterech dniach od pierwszej wizyty otrzymujesz ode mnie teczkę z pełną analizą twoich wyników, wskazówkami zdrowego żywienia, indywidualną dietę na 14 dni, a także zalecenia treningowe. Dieta będzie zawierać odpowiednio zbilansowane posiłki (z wyliczeniem kalorii, białka, węglowodanów oraz tłuszczu), dostosowane do Twojego zapotrzebowania energetycznego, stylu życia, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych i stanu zdrowia. Nauczę Cię komponować swoje własne zdrowe potrawy, doradzę przy wyborze suplementów diety. Na czas 4 dni oczekiwania na jadłospis otrzymujesz ode mnie dzienniczek żywieniowy, który na bieżąco wypełniasz oraz krokomierz który obliczy twoją dzienną aktywność. W dniu odbioru jadłospisu nastąpi analiza zanotowanych posiłków i aktywności fizycznej, a także wprowadzenie stosownych korekt.

W razie pytań mamy stały kontakt mailowy i telefoniczny

Na konsultacje umawiamy się telefonicznie 531-981-231