Przygotowanie Sportowców

         Przygotowuję treningi motoryczne dla sportowców. Jednostki treningowe są projektowane z uwzględnieniem harmonogramu Twoich treningów w klubie oraz obciążeń ukierunkowanych na twoją dyscyplinę sportową. Zajęcia są innowacyjnie urozmaicone tak aby zapobiec monotonii i schematom. Nawet najdoskonalszy plan treningowy wykonywany nieustannie przez długi czas przestaje przynosić rezultaty. Aby trening przynosił progres, kształtował sylwetkę oraz sprawność musi nieustannie zaskakiwać organizm, stawiać go w nowej, nieznanej sytuacji, dostarczać nowych bodźców i impulsów do układu nerwowego żeby pobudzał jak największą liczbę „uśpionych” jednostek motorycznych. przy tym  jednocześnie kształtował cechy kondycyjne i koordynacyjne. Plan treningowy przygotowywany jest biorąc pod uwagę wskazówki i oczekiwania zawodnika.

          Motoryczność podstawowa i ukierunkowana stanowi podstawowy warunek do budowania formy sportowej. W dzisiejszym sporcie liczy się przede wszystkim szybkość, dynamika, siła eksplozywną czyli zdolność rozwijania maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie, siła funkcjonalna w tym równowaga oraz stabilizacja tułowia. Stabilność to podstawa treningu motorycznego, pomaga w pracy nad koordynacją, szybkością, skocznością. Zawodnik w czasie meczu potrzebuje idealnego odbicia, żeby wygrać pojedynek w powietrzu, rzucić do kosza czy do bramki. Musi to zrobić w odpowiednim momencie, a do tego potrzebuje określonego napięcia mięśniowego. Dlatego cały gorset mięśniowy, który stabilizuje tułów, trzeba odpowiednio wypracować.

Piramida Formy Sportowej

Pamiętaj, że Najlepsi Sportowcy naszego globu pracują nad sobą całymi dniami. Rano trening funkcjonalny, potem trening ukierunkowany, a po treningu jeszcze zajęcia indywidualne. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś  także Ty wydobył z siebie maksimum możliwości. Największe rezerwy oprócz sfery mentalnej ukryte są właśnie w przygotowaniu fizycznym!

Na zajęcia zapraszam min.:
-Zawodników uprawiających różne dyscypliny sportowe zawodowo i rekreacyjnie.
-Zawodników po kontuzjach czy zabiegach na ćwiczenia rehabilitacyjne
-Inne zainteresowane osoby np. przygotowujące się do egzaminów typu: Straż Pożarna, Policja

 *Ceny ustalane są indywidualnie, osoby współpracujące ze mną często korzystają również z innych opcji jak: testy wydolnościowe, analiza składu ciała, dieta czy suplementacja.

 Umów się na spotkanie na którym ustalimy drogę współpracy!

Tel. 531-981-231