Trening indywidualny młodych piłkarzy

W elemencie przygotowania fizycznego powinniśmy skupić się nad pracą u podstaw, już z 12-latkami, a nawet wcześniej. Obecnie w piłce najważniejsza jest szybkość, dynamika i siła eksplozywna. Kto ile przebiegnie w danym meczu zeszło już na drugi plan. Trudno poprawić szybkość u zawodnika 25 – letniego. Dlatego nad szybkością należy pracować od najmłodszych lat, wówczas obserwuje się największe skoki rozwojowe. U dziecka pomiędzy 9 a 12 rokiem życia szybkość możemy poprawić nawet o 25 procent. To w tym wieku zawodnicy powinni łapać odpowiednie nawyki, uczyć się techniki biegu, czy przy dobrym monitoringu ze strony trenerów rozwijać swoje możliwości motoryczne. Nasza młodzież powinna też trenować częściej.  U nas wciąż piłkarze nie zdają sobie sprawy, że, aby wspiąć się na najwyższy poziom, muszą zadbać o wszystkie szczegóły. Niby wiedzą, niby słyszeli, albo gdzieś przeczytali, że Cristiano Ronaldo pracuje nad sobą całymi dniami:. rano siłowania, potem trening, po treningu jeszcze zajęcia indywidualne, a wieczorem wizyta u psychologa sportowego. O tym się mówi, o tym się pisze, ale nasi zawodnicy nie myślą o tym, a może nie ma kto ich uświadomić którędy droga do mistrzostwa sportowego?

Czas pomyśleć o przyszłości i sprofesjonalizować szkolenie młodzieży, a nie tylko o tym mówić. U 30-letniego zawodnika ligowego niewiele już można poprawić.

 

Moja oferta obejmuję tzw. „prowadzenie zawodnika” w tym przede wszystkim praca nad strefą intelektualną: rozumieniem rywalizacji, motywacją do gry, tworzenie profesjonalnego podejścia do uprawiania sportu (wypoczynek, odżywianie, dyscyplina itp.)

Zajmiemy się treningiem indywidualnym w którym zawodnik może rozwijać umiejętności gry, ćwiczyć sytuacyjne zagrania (inna jest specyfika gry na pozycji obrońcy, a inna na pozycji napastnika), w dalszej kolejności zajmiemy się określenie potencjału motorycznego poprzez testy wydolnościowe adekwatne do rozwoju biologicznego.  

 Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od liczby jednostek treningowych lub  okresu pracy z zawodnikiem.

Tel. 531-981-231