Zalety Masażu

Masaż zapoczątkowany został w Indiach i Chinach jako naturalna metoda lecznicza.

Zabiegi regularnie stosowane przynoszą znakomite efekty, pozwalają odzyskać siły witalne, zregenerować organizm oraz pozbyć się toksyn z naszego organizmu.

Mięśnie
Dzięki pobudzeniu krwioobiegu masaż powoduje szybsze dostarczanie substancji odżywczych i tlenu do mięśni, a co za tym idzie - ich szybszy rozwój. Wywoływane przez masaż napięcie w mięśniach przeciwdziała ich zanikowi, zwiększa elastyczność i przyspiesza regenerację. Zabieg ten także znacząco zwiększa zdolność mięśni do wysiłku, a po wysiłku regeneruję i odpręża.

Układ krążenia
Masaż stymuluje układ krwionośny do wzmożonej pracy, co powoduje lepszy przepływ krwi i limfy, a co za tym idzie szybszy transport substancji odżywczych i odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii, co działa niezwykle dobroczynnie na cały organizm, odżywiając i oczyszczając tkanki. Pobudzając naczynia włosowate, masaż również działa przeciwzakrzepowo.

Skóra
Masaż pobudza krążenie i czynność wydalniczą gruczołów skóry, co przyczynia się do jej lepszego odżywienia i zdrowego wyglądu. Usuwa martwe komórki naskórka i likwiduje lub zmniejsza zrosty i zgrubienia. Ponadto powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej, co wspomaga proces odchudzania. Masaż przeciwdziała wielu chorobom i uszkodzeniom skóry, zapobiega powstawaniu odleżyn.

Układ nerwowy
Nikogo nie trzeba przekonywać o wspaniałym, kojącym i relaksującym wpływie masażu na psychikę. Oprócz oczywistych kojących oddziaływań zabieg ten poprawia czucie powierzchniowe i głębokie, oraz ułatwia przewodzenie bodźców nerwowych. Jest dobrym sposobem na nerwice i stresy. Pomaga przy zmęczeniu oraz huśtawce emocjonalnej, wycisza i ułatwia skupienie.

Układ kostny
Masaż może zwiększyć ruchomość stawów i przyspieszyć ich regenerację po wysiłku. Wzmacnia stawy i więzadła, przeciwdziałając kontuzjom. Jest również wspaniałym sposobem na lepsze odżywienie i dotlenienie układu kostnego.